1
ENGLISH   | 
HABERLER
KARTEPE ARSLANBEY HASAN YILMAZ KÜLTÜR MERKEZİ´NİN TANITIMI YAPILDI
Orjinal Resim

KARTEPE ARSLANBEY HASAN YILMAZ KÜLTÜR MERKEZİ'NİN TANITIMI YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezi'nin tanıtımı yapıldı.

Kocaeli'nde kültür-sanat etkinliklerinden konferanslara, seminerlerden kurslara ve cemiyetlere kadar pek çok alanda vatandaşlara hizmet veren kültür merkezlerine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından bir yenisi daha eklendi. Kartepe Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezi tanıtım programını katılan Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Belediyesi olarak yaptığımız her eserde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası var dedi.

TOPLUMUN HER KESİMİNE

Arslanbey Kültür Merkezi'nin tanıtım toplantısında konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Büyükşehir Belediye Başkanımız Karaosmanoğlu'na ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Kendisi bizlerin abisi olmakla birlikte kılavuzumuzdur. Böyle bir eserin bizlere kazandırılması, bununla birlikte daha fonksiyonel hale getirilmesi bizleri sevindirdi. Merkezi hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi ile birlikte hizmetler sağanak halinde gelmektedir. Vatandaşlarımızın memnuniyeti en üst sevide karşılanmaktadır. Bu tesiste vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarına cevap verilmektedir. Toplumun her kesimine dokunulmaktadır dedi.    

BİR MİLYAR TL YATIRIM

Kartepemizde yapılmaya başlanan kamu yatırımları ile merkez olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir diyen Başkan Üzülmez Kent kimliğini kazanma noktasında Kartepemiz çok ciddi yatırımlar almaktadır. Toplumun her kesimine hitap ediyoruz. 1 Milyar TL'nin üzerinde 4 yılda yatırım yapıldı. Gönüllere giden hizmetler en iyi şekilde yapılmaktadır. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde gönüllere giden yolları yapan projeler bizlere rehber olmaktadır. 24 Haziran'da gelecek Türkiye'ye destek vermeliyiz açıklamasında bulundu.    

KALICI ESERLER VERMEYE GAYRET EDİYORUZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartepe Arslanbey bölgesine kazandırılan kültür merkezinin çok önemli bir ihtiyaca cevap vereceğini de dile getiren Karaosmanoğlu, Kültür Merkezimiz 3 bin 190 metrekare arsa alanı üzerine kuruldu. Bu noktada bu yerin bulunması noktasında büyük gayret gösteren Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez'e çok teşekkür ediyorum diyerek konuşmasını sürdürdü. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kocaman, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Fen İşleri Dairesi Başkanı Serkan Ihlamur, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Hasan Yılmaz ile çok sayıda vatandaşın katıldığı törende duygularını ifade etmeyi sürdüren Karaosmanoğlu, Hayatın her alanında hizmet üretip, hemşerilerimizin yaşantısını kolaylaştırırken yarınlar için kalıcı eserler vermeye de gayret ediyoruz vurgusu yaptı.

AYNI ZAMANDA GELECEĞİ ŞEKİLLENDİREN MEKÂNLARDANDIR

''Kalıcı eserler, sadece bugünlere değil, gelecek nesillere de hizmet ederler hatırlatması'' da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kültür merkezleri, toplumların ortak kültür sermayesini paylaşmayı sağlayan, kültürel ve düşünsel birikimini koruyarak yarınlara taşımasına hizmet eden çok amaçlı kalıcı hizmetlerdendir. Kentimizde bu yapılara öncelik vererek çocuklarımızın, gençlerimizin ve kadınlarımızın yaşamlarına değer katmak için bu noktada büyük sorumluluklar alıyoruz. Bugünkü hayatı kolaylaştıran, güzelleştiren ve keyifli kılan kültür merkezleri, aynı zamanda geleceği şekillendiren mekânlardandır. Kartepe Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezimiz hayırlı uğurlu olsun. Buradan bu program vesilesiyle de Arslanbey Belediyemizin kurucu başkanı olarak görev yapmış Hasan Yılmaz'ı bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum şeklinde konuştu.

VAR GÜCÜYLE ÇALIŞTI, ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 16 yıldır kentin her karışına hizmet ettiklerini de belirten Başkan Karaosmanoğlu, Allah ondan razı olsun. Milletimizin önüne geçti ve ülkemizin gelişmesi için var gücüyle çalıştı, çalışmaya devam ediyor. Yerel yönetimlerin önünü açan ve hizmetlerin ara vermeden devamı için genel yönetimin istikrar içerisinde olması gerekir. İşte Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, milletvekillerimiz ve tüm kadrolarımız ülkemizin çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkması için her türlü çalışmayı sürdürmüştür. İnşallah 24 Haziran sonrası yeni dönem ülkemizin şahlanışına ve yükselişine vesile olacaktır diyerek sözlerini tamamladı.

ÜZÜLMEZ, TAM BİR CAZİBE MERKEZİ OLACAĞINA İNANIYORUM

Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezi'nin her türlü sosyal etkinliğe ev sahipliğini yapacağını dile getiren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kültür merkezinde 5 sınıflık KO-MEK'te hizmet vereceğini, kadınlarımızın spor yapabilecekleri alanın da tahsis edildiğini konuşmasında ifade etti. Çocuklar ve gençler için çok aktif bir şekilde kullanılacak kültür merkezinin etkinlik merkezi olacağını dile getiren Üzülmez, Hasan Yılmaz Kültür Merkezimizin yapımını gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu'na ve ekibine çok teşekkür ediyorum. 3 bin metrekare alana inşa edilen kültür merkezimiz bölgemiz için hayırlara vesile olsun. Bu güzel kültür merkezimizde, kültürel organizasyonların yanı sıra ayrıca konferans salonu ve KO-MEK'in kurs odaları da bulunuyor. Düğünler, konferanslar, tiyatro gösterileri ve seminerler gibi sosyal aktiviteler için bu yapı büyük avantaj sağlıyor. Öyle ki merkezin ayrı noktalarında farklı etkinlik yapmak da mümkün. Arslanbey Kültür Merkezi'nin bu üstün özellikleriyle tam bir cazibe merkezi olacağına inanıyorum. Bu güzel eser nedeniyle bütün emeği geçenlere bir kez daha teşekkür etmek istiyorum diyerek sözlerini tamamladı. Tanıtım organizasyonu Başkan Karaosmanoğlu ve beraberindeki heyetin Kartepe Arslanbey Kültür Merkezi'ni gezmesinin ardından sona erdi.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
1391 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 14.05.2018 11:32:39
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi tarafından ortaklaşa yapılan Arslanbey Hasan Yılmaz Kültür Merkezi´nin tanıtımı yapıldı.
l Fotoğraflar