1
ENGLISH   | 
HABERLER
ÜZÜLMEZ: "TÜRK OKÇULUĞUNU UNUTTURMAYACAĞIZ"
Orjinal Resim

Kartepe Belediyesi Geleneksel Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali’nde Türk Okçuluğu yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından verildi.

Kartepe Belediyesi Geleneksel Uluslararası Unutulmuş Değerler Festivali’nde Türk Okçuluğu yarışması düzenlendi. Yarışmada dereceye girenlerin ödülleri Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından verildi. Festivalin en dikkat çeken yarışmaları arasında yer alan Türk Okçuluğu’na Belediye Başkanı Üzülmez ayrı bir önem veriyor.

ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Türk Okçuluğu yarışması gençler, yetişkin erkekler ve yetişkin kadınlar dallarında yapıldı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Gençler kategorisinde birinci Onur Sünnetçioğlu, ikinciliği Cemil Çalışkan alırken, Belinaz Bulca da üçüncü oldu. Eda Sünnetçioğlu ise dördüncülüğü elde etti.

DERECEYE GİRENLER

Yetişkin Erkekler dalında ise birinciliği Kemal Atabey, Abdullah Tatar ikinciliği elde etti. Veli Saygın üçüncülüğü elde ederken, Gökay Akbaş dördüncü sırada yer aldı. Yetişkin Kadınlar dalında birinciliği Arzu Kurtuluş elde etti. Halime Zambak ikinciliği elde ederken, Füsun Hekinoğlu üçüncü olurken, dördüncülükte Birgül Burca yer aldı.

GELENEKSEL TÜRK OKÇULUĞUMUZU YAŞATMAK

Dereceye girenlere ödüllerini veren Başkan Üzülmez “Savaş ve savunma sporlarımızdan biri olan ve köklü bir tarihi olan Geleneksel Türk Okçuluğumuzu yaşatmak, unutturmamak için desteklemek görevimiz. 3 yıldır bu konuda farkındalık yaratıyoruz. Gençlerimiz atalarından miras kalan Türk Okçuluğuna sahip çıkıyor ve yetenekleriyle, arzularıyla geliştirmeye çaba harcıyor. Bu atan sporuna gönül veren herkesi kutluyorum” dedi.     

Arşiv  l 
Yazdır  l 
1459 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 14.07.2017 11:53:56
 
Kartepe Belediyesi, Hüseyin Üzülmez, okçuluk, hediye,
l Fotoğraflar