1
ENGLISH   | 
BAŞKANIMIZ
Buradasınız :   Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Başkan
Başkanımız
Başkanımızı Tanıyalım

 Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez, 23.12.1965 Arslanbey doğumlu. İlkokulu Arslanbey'de Ortaokulu Suadiye'de Lise tahsilini İzmit'te tamamladı. Ankara Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü 1986 yılında bitirdi.

 1987-1988 yılında Muhasip Asteğmen olarak İzmir Bergama'da askerlik görevini yerine getirdi. 1989-1992 yılları arasında NASAŞ Alüminyum A.Ş.'de personel ve İç hizmetler Şefi olarak görev yaptı. 1992-1998 yılları arasında kendisine ait otomotiv şirketinde Oto Yedek parça ticaretinin ardından 1998 yılında kurucu ortak ve Genel müdür olarak ERNAZ A.Ş.'yi kurdu.10 yıllık bu süreçte Sakarya'da ERNAZ SERVİS A.Ş. ve Gebze'deki NAZER A.Ş. Şirketleri de kurularak faaliyet alanları genişleyen bu şirketlerde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yaptı.

 2004 yılında önce Renault Mais Marmara Bölge Başkanlığı ve Türkiye Renault Mais Yetkili Satıcılar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yaptı. Bu görev sırasında Dünya Renault Yetkili Satıcılar teşkilatı Türkiye temsilciliğini yerine getirdi. Halen Türkiye Renault Yetkili Satıcılar Derneği Yüksek İştişare Kurulu Üyesi olarak üyelik görevini yürütmektedir.

 2004-2006 yılları arasında KOCAELİSPOR Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve MALİ ASBAŞKAN olarak görev yapmıştır. Bu gibi birçok dernek v.b. sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 2009 Mart - 2014 Mart döneminde İzmit Belediyesi'nde 5 yıl süre ile başkan yardımcılığı görevi yapmıştır.

 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Yerel Seçimlerinde Kartepe Belediye Başkanı seçilmiştir.

 Kartepe Belediye Başkanı olarak Marmara Belediyeler Birliği, Tarihi Kentler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği ve Uluslararası Vuslat Derneği – Vuslat Platformu Yönetim Kurulu Üyeliği görev ve sorumluluklarına devam etmektedir.

 

 


Yazdır  l 
18280 Kez Görüntülendi