1
ENGLISH   | 
BAŞKANIMIZ
Buradasınız :   Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa
Başkan
Başkanımız
Orjinal Resim
Başkanımızı Tanıyalım

Kartepe Belediye Başkanı Muhammet MUSTAFA KOCAMAN;

1976 yılında doğdu. Cumhuriyet İlkokulu, İzmit Namık Kemal Ortaokulu ve Lisesinde okudu. Yüksek öğrenimini 2001 yılında Yakındoğu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı ve 1 yıllık avukatlık stajını İzmit’te yaptı.

Askerlik hizmetini Malatya’da muhabereci olarak tamamlayarak 2004 yılında kendisine ait olan avukatlık bürosu açtı.İlkokulda başlamış olduğu basketbol sevdasına amatör ligde lisanslı sporcu olarak halen devam etmektedir. Kartepe, Nusretiye Mahallesinde ikamet eden Kocaman;
2011 yılında Ak Parti Kartepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Sırasıyla Ar-ge, Seçim İşleri ve Siyasi Hukuki İşler Başkanlıkları görevlerinde bulundu.

2014 yerel seçimlerini başarı ile tamamlandıktan sonra 2015 yılında 5. Olağan Kongrede İl Yönetim Kurulu Üyesi oldu. Ar-Ge’den sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerine getirildi. Sonrasında teşkilatlardan sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldu. Bu dönemde 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri ve 16 Nisan 2017 Referandumunda İl SKM Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu dönemde yapılan ve Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrif ettiği Kocaeli Mitinglerinde Miting Komisyon Başkanlığı görevlerinde yer aldı.
2017 Yılı Ağustos ayında Ak Parti Genel Merkezimizin onayı ile Kartepe İlçe Başkanı oldu ve ilçede 24 Haziran seçimlerini yönetti. İlçe Başkanlığı görevinden Kartepe Belediye Başkan Aday Adayı olmak için istifa ederek Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından 12 Ocak 2019 tarihinde Ak Parti Kartepe Belediye Başkan Adayı olarak ilan edildi. Kocaeli’nde birçok STK görevlerinde yer aldı.  

Evli ve bir çocuk babası olan Muhammet Mustafa KOCAMAN 31 Mart 2019 yılında Kartepe Belediye Başkanı seçilerek görevine başlamıştır..


Yazdır  l 
30201 Kez Görüntülendi