1
ENGLISH   | 
HABERLER
KOCAMAN YAĞIŞ SONRASI MAHALLELERDE
Orjinal Resim

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, aşırı yağışlardan etkilenen Ataevler ve Arslanbey Mahalleri’nde inceleme yaptı.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Ataşehir ve Arslanbey Mahallesi’nde su baskınlarına müdahale eden İSU ekipleriyle birlikte incelemelerde bulundu. İki mahallede yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Kocaman, “Ülkemiz genelinde devam eden olağanüstü yağışlar nedeniyle ilçemizde oluşan su baskınlarını İSU yetkilileri ile birlikte inceledik. Yoğun yağışları en asgari şekilde atlatmak için çalışmalarımız anbean kontrolümüzde ve takipçisiyiz” ifadelerini kullandı.

KOCAMAN YERİNCE İNCELEDİ

Ülke genelinde aniden başlayarak birçok yerde su baskınlarına neden olan yağışların, Kartepe’de gereken önlemler alındı. Belediye Başkanı Kocaman, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri, Ataşehir Mahallesi Muhtarı Sibel Demirsoy ve Arslanbey Mahallesi Muhtarı Sedat Topal ile birlikte su baskınları yaşanan yerleri inceledi, hemşehrilerinin isteklerini dinledi.

GEREKEN ÖNLEMLER ALINDI

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Kartepemizde zaman zaman mevsim normallerinin üzerinde ki aşırı yağışlardan etkilenmektedir. Bu yağışlar ise alınan tedbirler sayesinde çok fazla etkili olmamıştır. Minimum düzeyde su baskınları olmasına karşın Kartepe Belediyesi ve İSU ekiplerimiz tarafından anında müdahale edildi. Hemşehrilerimizin bu yağışlardan etkilenmemesi için gereken tedbirleri aldık. Yaptığımız incelemeler neticesinde çok şükür yoğun yağışın ilçemizde ciddi hasarlara sebep olmadığını söyleyebiliriz. İlimizde hasar gören hemşehrilerimize geçmiş olsun ülkemizde bu afet sonucu hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlara başsağlığı ve sabırlar diliyorum” şeklinde konuştu.   

Arşiv  l 
Yazdır  l 
1316 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 20.06.2019 11:33:18
 
Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, aşırı yağışlardan etkilenen Ataevler ve Arslanbey Mahalleri´nde inceleme yaptı.
l Fotoğraflar