1
ENGLISH   | 
HABERLER
KARTEPE´DE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETİ İLGİ GÖRÜYOR
Orjinal Resim

Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden ve kendisini ifade edebilen her yaş kategorisindeki tüm Kartepelilere ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti verilmeye devam ediyor.

Kartepe Belediyesi’nin sosyal belediyecilik hizmetlerinden biri olan ve örneğine az rastlanan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Hizmeti ile ihtiyaç duyan ve kendisini ifade edebilen her yaş kategorisindeki vatandaşlara psikolojik destek veriliyor.

İKİ NOKTADA HİZMET

Değişen dünyada meydana gelen, bilimsel ve teknolojik yenilikler karşısında, toplumsal yaşamı karmaşık ve içinden çıkılmaz hale getiren etkenlerden kişilerin daha az etkilenmesi amacıyla Kartepelilere iki farklı noktada ücretsiz psikolojik destek hizmeti sunuluyor.

RANDEVU ALARAK ÜCRETSİZ HİZMET

İlçe halkı Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Psikolog Yavuz Yabaş nezaretinde belediyenin 351 25 79 nolu telefonundan randevu alarak ücretsiz olarak Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri Acısu Aile Sağlığı Merkezinde, Perşembe ve Cuma günleri de Ataevler Kültür Merkezi’nde psikolojik destek alabiliyor.

2 BİN 215 KİŞİ YARARLANDI

Kartepe Belediyesi tarafından sunulan bu hizmetten 2014 yılında 609, 2015 yılında 491, 2016 yılında 518, 2017 yılında 314 ve 2018 yılında 283 kişi yararlandı. Psikolojik danışmanlık kapsamında bireysel terapi, aile içi ilişki ve iletişim sorunları, okula hazırlık süreci ve uyum sorunları, okul fobisi ve okula uyum sağlayamama ile ilgili sorunlar, Arkadaş ilişkileri ile ilgili sorunlar, Dikkat eksikliği ve hiperaktivite, depresyon, mutsuzluk, kaygı ve korkular, alt ıslatma-alt kaçırma ve tuvalet eğitimi, Davranış sorunları, travma, cinsel, fiziksel ve duygusal istismar, riskli davranışlar, yas ve kayıp, boşanma dönemi ve sonrasında sorunlar gibi konularda için hizmet veriliyor.

BEDEN VE RUH SAĞLIĞI BİR BÜTÜN

Verilen hizmetlerle ilgili değerlendirme de bulunan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Ruh sağlığı ve beden sağlığı birlikte bir bütündür. İkisi de var olduğunda sağlıklı bir insandan bahsedebiliriz. Dünya genelinde son yıllarda psikolojik temelli rahatsızlıklar da hızlı bir artış gerçeği ile karşı karşıyayız. Bu noktada fırsat eşitliği ve sosyal devlet sorumluluğu ile bu hizmeti önemseyerek vermeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.  

Arşiv  l 
Yazdır  l 
130 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 30.11.2018 11:38:18
 
Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde, ilçe sınırları içerisinde ikamet eden ve kendisini ifade edebilen her yaş kategorisindeki tüm Kartepelilere ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti verilmeye devam ediyor.
l Fotoğraflar