1
ENGLISH   | 
HABERLER
KARTEPE´DE 10 KASIM TÖRENLERİ
Orjinal Resim

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80’nci yıl dönümü Kartepe’de özlem ve saygıyla anıldı. Düzenlenen törenlerde Atatürk’e özlem dile getirildi.

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 80’nci yıl dönümünde Kartepe’de özlem ve saygıyla anıldı. Kaymakamlık önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma ve saygı duruşu ile başlayan anma törenleri, Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde Dürdane Özdilek Ortaokulu öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu anma programı ile devam etti. Her iki törene de ilçe protokolü ve vatandaşların katılımı yoğun oldu.

ÇELENK SUNULDU

Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 80’nci yıldönümünü anma törenlerinde Kartepe protokolü hazır bulundu. Kartepe Kaymakamlığı önündeki anma programında, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ile birlikte Kartepe Kaymakamı Ayhan Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, kamu kurum ve kuruluşlarının, siyasi partilerin, özel kuruluşların yetkilileri ve Kartepeli vatandaşlar hazır bulundular. Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ardından saat dokuzu beş geçe sirenler çaldı. Trafiğin durduğu bu anda törene katılanlar da saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okudu.

ATATÜRK’ÜN YAKTIĞI IŞIK

Kaymakamlık önündeki anma töreninin ardından protokol ve diğer katılımcılar Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’ne geçti. Salondaki tören de saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ardından başladı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni’nde Jandarma Astsubay Kd.Çvş.Haydar Uzun’un “Atatürk’ün askeri kişiliği” konulu konuşması ile başladı. Dürdane Özdilek Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Serdal Yılmaz’ın “Atatürk İlke ve İnkılapları” devam eden programda İclal Güngör’ün “Bir Tutkudur Mustafa Kemal” şiiri, Öğretmen Aslı Diler Savran’ın “Atatürk’ün Eğitim ve Kültür Politikaları” konulu konuşması, İstasyon İlkokulu Öğrencisi Haktan Acar’ın 10 Kasım adlı şiir ile devam edildi.

ÖDÜLLÜ ÖĞRENCİLER     

Kartepe’de düzenlenen “Atatürk ve Vatan Sevgisi” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Resim yarışmasında birinci olan Osmangazi İlkokulu öğrencisi Hayal Yıldız, şiir yarışmasında birinci olan Özel Kale Ortaokulu öğrencisi Irmak Özçetin, kompozisyon yarışmasında birinci olan Özel KOTO Arslanbey OGSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yağmur Ilgın Yeşilce’ye ödüllerini Kartepe Kaymakamı Tuncay Dursun tarafından verildi.

HEDİYELERİ ÜZÜLMEZ VERDİ

Resim yarışmasında ikinci olan Dürdane Özdilek İlkokulu öğrencisi Betül Oğuz, şiir yarışmasında ikinci olan Dürdane Özdilek Ortaokulu öğrencisi Senem Karatay, kompozisyon yarışmasında ikinci olan Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Havva Görkem Çakar’ın ödüllerini Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından verildi.     

YETENEKLİ GENÇLER

Resim yarışmasında üçüncü olan Sarımeşe İlkokulu öğrencisi Defne Ergenç, şiir yarışmasında üçüncü olan Eşref Uslu Ortaokulu öğrencisi Enes Can Uygun, kompozisyon yarışmasında üçüncü olan Pirelli Anadolu Lisesi öğrencisi Saime Nur Üzenç’e hediyelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek tarafından verildi. 

TÜRKÜLER SESLENDİRİLDİ

10 Kasım Atatürk’ü anma programı Dürdane Özdilek Ortaokulu öğrencisi Elif Su Değer ve Umutcan Sağsöz’ün Türk ve dünya basınında Atatürk konulu sunum ile devam etti. Dürdane Özdilek Ortaokulu öğrencilerinin yer aldığı orotoryo büyük beğeni toplarken, Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi İsa İşler’in “Atatürk’ten Son Mektup” adlı şiiri ve öğrenciler tarafından hazırlanan koronun seslendirdiği türkülerle tören son buldu.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
270 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 10.11.2018 16:01:00
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 80´nci yıl dönümü Kartepe´de özlem ve saygıyla anıldı. Düzenlenen törenlerde Atatürk´e özlem dile getirildi.
l Fotoğraflar