1
ENGLISH   | 
HABERLER
KARTEPE´DE FAİZSİZ FİNANSMAN ANLATILDI
Orjinal Resim

Kartepe Belediyesi ve KOÜ işbirliğinde, “Altyapı Yatırımlarının Finansmanında Sukuk Kullanımı ve Risk Paylaşımı” konulu konferans düzenlendi.  

Kartepe Belediyesi ile KOÜ işbirliğinde Türkiye İslam Finans Danışmanı İktisatçı Prof. Dr. Obiyathulla İsmath Bacha tarafından “Altyapı Yatırımlarının Finansmanında Sukuk Kullanımı ve Risk Paylaşımı” konferansı Hasan Yılmaz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Konferansa Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Ayhan Orhan, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

İSLAMİ FİNANSA DÖNMELİYİZ

Konferansın açılış konuşmasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Ayhan Orhan “KOÜ’ne Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez tarafından büyük destek verilmektedir. Bundan dolayı kendisine çok teşekkür ederim. KOÜ olarak Kartepe Belediyesi ile birlikte 4-5 kongre daha gerçekleştireceğiz. Ayrıca bilimsel çalışmalara Başkanımız Üzülmez’de destek vermektedir. Ülkemizde ekonomik anlamda bir dönüşüm yaşanmalıdır. Finans sistemini İslami Finansa döndürmemiz gerekmektedir. Bununla ilgili olarak Sukuk Kullanımı olmalıdır” dedi.

TURİZMİN MERKEZİ KARTEPE

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ise “Ülkemizin son günlerde en önemli gündem maddesi ekonomidir. Yüzde 99 Müslüman olan bir ülkede ekonomik anlamda İslam Finansının kullanılması çok önemlidir. Bu konuda dünyanın en önemli bilim insanlarından Prof. Dr. Obiyathulla İsmath Bacha’yı Kartepemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın benim için Davos bitmiştir sözünden hareketle Kartepemizi merkez yapma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Kartepemizi kongre merkezi yapma hedefimize ulaşıyoruz. İlçemizde her geçen gün kongreler, sempozyumlar yapılmaktadır. Kartepemiz turizm bakımından çok zengin bir ilçedir. Turizm yelpazemize kongre turizmini de ekliyoruz” açıklamasında bulundu. Konferansta Türkiye İslam Finans Danışmanı Dünyaca ünlü İktisatçı Prof. Dr. Obiyathulla İsmath Bacha, Altyapı Yatırımlarının Finansmanında Sukuk Kullanımı ve Risk Paylaşımı konusunda katılımcılara bilgi verdi.    

Arşiv  l 
Yazdır  l 
276 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 09.11.2018 13:58:12
 
Kartepe Belediyesi ve KOÜ işbirliğinde, "Altyapı Yatırımlarının Finansmanında Sukuk Kullanımı ve Risk Paylaşımı" konulu konferans düzenlendi.
l Fotoğraflar