1
ENGLISH   | 
HABERLER
KARTEPE ZABITASI, SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI, UNUTTURMADI
Orjinal Resim

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, geçen hafta kutlanan Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle toplumda hayvanların yaşama hakkını korumak için onların da yaşamaya hakkı olduğunu anlatan bir etkinlikte bulundu.

“Yaşamak her canlının doğal hakkıdır” düşüncesinden hareket eden Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, önderliğindeki Zabıta Müdürlüğü, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde sokak hayvanlarını unutmadı, unutturmadı. Bu kapsamda ekipler, bu anlamlı günde de toplumda sahipsiz hayvanların yaşama hakkını korumak adına bir dizi etkinlik düzenledi.

BAKIMLAR YAPILDI

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ketenciler Barajı yakınında bulunan barınaklarda yaşayan ve yıl boyunca yem ve su ihtiyaçlarını karşıladıkları sokak hayvanlarını ziyaret edip elleri ile beslediler. Barınaktan faydalanan sokak hayvanlarının bakımını veteriner gözetiminde gerçekleştiren zabıta ekipleri, herkesin sokak hayvanlarına özen göstermeleri gerektiğini vurguladılar.

DÖVİZLER ASILDI

Sokaklarda yaşayan sahipsiz hayvanların yaşama haklarını korumak adına toplumda farkındalık oluşturan pankartları Kartepe Belediyesi standlarına asan ekipler toplumun dikkatini çekti. Sokaklar yaşam alanı olan sahipsiz hayvanların beslenmelerine engel olmak ve hayvanlara zarar vermenin 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Gereğince cezai işleme tabi olduğunu aktaran yasal uyarı dövizleri standlara asıldı.

DOĞAL YAŞAMA DESTEK

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü Ali Özbayraklı, ilçede sokak hayvanlarına yönelik hizmetlerin geniş yelpazede sürdürüldüğünü hatırlatırken, “Kartepe’de sokak hayvanlarının haklarının korunması için Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’den aldığımız destek ile ekiplerimiz görev ve sorumluluklarının bilincinde çalışmalarda bulunmaktadır. Bu kapsamda sokak hayvanlarının bakımına katkı vererek doğal yaşama destek olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
259 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 11.10.2018 09:12:04
 
Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, geçen hafta kutlanan Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle toplumda hayvanların yaşama hakkını korumak için onların da yaşamaya hakkı olduğunu anlatan bir etkinlikte bulundu.
l Fotoğraflar