1
ENGLISH   | 
HABERLER
KARTEPE SUADİYE MEYDAN PROJESİ DEVAM EDİYOR
Orjinal Resim

Kartepe Belediyesi’nin sağlıklı ve modern kentleşme kapsamında eski belde merkezlerinde başlattığı meydan düzenlemeleri “Suadiye Kent Meydanı” çalışmaları ile aralıksız devam ediyor.

Kartepe’nin büyük nüfus yoğunluğuna sahip Suadiye Mahallesi ve çehresini değiştirecek Kent Meydanı düzenleme projesi çalışması Etüt Proje Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Yaklaşık 16 bin metrekarelik alana sahip proje, çok amaçlı organizasyonlara imkan sağlayacak bir meydan, çocuk bahçesi, spor oyun alanları, doğa parkı, yakın çevre sakinlerinin günlük dinlenme ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlandı.

SUADİYE’NİN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Meydanla bir bütün olarak düşünülen yol düzenlemeleri ve otopark alanları da Suadiye’ye ayrı bir değer katacak. Kartepe Belediyesi tarafından proje çalışması tamamlanan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak proje olarak yapımına başlanan Suadiye Meydan Projesi’nin çalışmalarını Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

GELECEĞİN KARTEPESİ

Kartepe’nin yapılan yatırımlarla çehresinin ve vizyonun değiştiğini belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepe, ilimizin turizm ve kültür merkezi olma yolundadır. Yapılan yatırımlarla hemşehrilerimiz Kartepe’de yaşamanın ayrıcalığına varmaktadır. Genç bir ilçe olarak geleceğin Kartepesini hep birlikte inşa ediyoruz. Projelerimizi yakından takip ederek en kısa zamanda tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunuyoruz. Gelecek olan kamu yatırımları ile Kartepemiz adından sıklıkla söz ettiren ilçe konumuna gelmiş olacaktır” şeklinde konuştu.

SUADİYE MEYDAN PROJESİ

Toplam Alan: 16 000 metre kare

Yeşil Alan : 1500 metre kare

Sert Zemin: Granit Plak Taş: 4030 metre kare, Granit Küp Taş: 855 metre kare, Bazalt Küp Taş: 330 metre kare

Otopark Sayısı: 33 Adet (Açık Otopark) + 150 araçlık açık otopark 

Kafeterya: 60 m2 kapalı alan, 40 m2 açık alan,

Şadırvan ve Wc Binası: 96 M2

Meydan: Kuru Havuz

Oturma Birimleri: Gölgelikli ve Beton Ahşap Kaplamalı

Çay Bahçesi: Açık Alan: 240 metre kare

2 Adet Geçiş Köprüsü

1 Adet Otobüs Durağı

Pergola

Mevcut Binaların Dış Cephe Onarımı

Camii Drenaj Sistemi İlavesi

Taş Duvar Ve Korkuluk Onarımı

Dere İçi Onarımı, Kayrak Taşı Kaplama Ve Aydınlatma

Arşiv  l 
Yazdır  l 
400 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 12.09.2018 14:14:23
 
Kartepe Belediyesi´nin sağlıklı ve modern kentleşme kapsamında eski belde merkezlerinde başlattığı meydan düzenlemeleri "Suadiye Kent Meydanı" çalışmaları ile aralıksız devam ediyor.
l Fotoğraflar