1
ENGLISH   | 
HABERLER
Kartepe Okuyor Projesi Yaygınlaşıyor
Orjinal Resim

Kartepe Belediyesi tarafından gençlerde kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlatılan “Kartepe Okuyor” Projesi amacına uygun olarak yaygınlaşıyor. Kartepe Belediyesi proje kapsamında, ilçe genelinde eğitim gören 9. Sınıf öğrencilerini, Tarihçi Yazar Mustafa Turan ile buluşturdu.                                

Gençler Yazar Mustafa Turan ile Buluştu

Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi’nde öğrencilerin yoğun ilgi ve katılım gösterdiği etkinliğe Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, Meclis Üyeleri, Okul Müdürleri ve muhtarlar da katıldı.

Kitap okumanın insan hayatındaki yeri ve öneminin vurgulandığı söyleşide, tarihten ders alınması gerektiğini anlatan Yazar Mustafa Turan, geleceğe daha emin adımlarla yürüyebilmemiz için okuyan, araştıran bir toplum olunması gerektiğini gençlerle paylaştı. Söyleşi sonunda Kartepe Belediyesi’nin 9. Sınıf öğrencilerine özel olarak hazırladığı “Başarıya Ulaşmada Kitapların Sırrı” adlı kitap, daha fazla okuyacağız sözü alınarak öğrencilere hediye edildi.

Okuma şevkimiz artıyor

Kartepe Okuyor Projesini, takdirle takip ettiklerini ifade eden okul yöneticileri ve veliler; okur-yazar etkinliklerinin artarak devam etmesi dilekleriyle, gençlerin eğitimine destek sağlaması ile tanınan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e teşekkürlerini ilettiler. Deneyimli ve başarılı yazar Mustafa Turan’ı karşılarında gören öğrenciler de, “Başkanımıza teşekkür ediyoruz, kitaplarını okuduğumuz bir yazarı okulumuzda görmek çok güzel. Bu tür etkinlikler okuma şevkimizi arttırıyor ve bizi motive ediyor” dedi.

Arşiv  l 
Yazdır  l 
370 Kez Görüntülendi
 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 17.03.2017 14:03:53
 
kartepe belediyesi,kartepe, belediye başkanı Hüzeyin Üzülmez
l Fotoğraflar
 
Yazılım K7